Verne Gyula: Utazás a holdba. Kilencvenhét óra és húsz perc alatt. Ford.: Gaal Mózes. Bp.,én.,Franklin,238 p. Hatodik kiadás. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítóval, névbejegyzésekkel.
Verne Gyula: A Szahara tengere. (L'Invasion de la mer.) Ford.: Dánielné Lengyel Laura. Bp.,én.,Franklin,234+1 p. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
Verne Gyula: Utazás a föld körül nyolcvan nap alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp.,én.,Franklin, 279 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal, bejegyzésekkel.
Verne Gyula: A zöld sugár függelékül: Tíz órán át a vadászaton. Verne Gyula összegyűjtött munkái. Ford.: Zempléni Gyula. Bp.,é.n. Eisler. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, egy lap kijár.
Verne Gyula: Cascabel Caesar. Ford.: Huszár Imre. Bp.,1901, Franklin, 480 p. Második, egyedül jogosított képes kiadás. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott,illusztrált, festett egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé sérült, kissé deformált gerinccel, hiányzó elülső szennylappal, magánkönyvtári példány, kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal, a címlap szélein kis szakadásokkal.