A magyar nemzet története. III. köt Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, . Kiadói egészvászon kötésben, kis kopással, belső címlap nélkül.