Samin Nosrat: Só,zsír, sav, hő. A jó főzés négy eleme. Wendy MacNaughton rajzaival és Michael Pollan előszavával. Ford.: Szitás Erzsébet, Kövesdi Miklós Gábor. Bp., 2017., Park. Kiadói kartonált papírkötés.
Kate Whiteman, Maggie Mayhew: Gyümölcsenciklopédia. Fordította: Birman Erzsébet, Járdán Csaba. Gazdagon illusztrált, több mint száz receptet tartalmaz. Bp., Glória, 2000. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.
Cserháti Sándor: Általános és különleges növénytermelés. Magyar-óvár, 1901, Czéh Sándor-féle könyvnyomda. VIII+528 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, szakadt lapokkal, egy kijáró, sérült, hiányos lappal.
Vegyes szakácskönyv tétel, 3 db: Marion Grillprazer: Gi-diéta. Fogyás-örömmel. hn., én., Mérték kiadó.; Victoria Boutenko: A nyerskonyha legjobb receptjei. Lúgosítás a természetben. Bp., 2010., Bioenergetic.; Kelly Juli: 600 kalória és ami belefér. hn., én., Nádszál Könyvek. Kiadói papírkötés.
Vegyes szakácskönyv tétel, 3 db: Pierre Dukan: A Dukan-diéta. Bp.,2012,Ulpius.; Kate Harrison: Az 5:2 diéta. hn., 2014., Magnólia.; Öt hét - öt kiló. A HáziPatika.com fogyókúrás receptjei. Szerk.: Dr. Pusztai Éva. hn., 2003, HáziPatika.com. Kiadói papírkötés.
2 db szakácskönyv: F. Nagy Angéla: A család szakácskönyve. (Régebbi és újabb kiadás). Bp., 1995/2001, Kossuth/Sík Kiadó, 405 + 517 p. Kiadói papírkötés/kartonált papírkötés, kissé viseltes állapotban, az egyik kijáró lapokkal.