Szabóné-Nogáll Janka: Pipske. Regény fiatal lányok számára. Bp., én., Athenaeum, 189 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
A csillagok szíve. Afrikai mesék. Válogatta és a mesemagyarázót írta Bodrogi Tibor és Karig Sára. Népek meséi. Szerk.: Ortutay Gyula. Molnár Ágnes rajzaival. Bp., é.n.,Móra. Átkötött műbőr kötés, volt könyvtári példány, egy lap sérült és hiányos, néhány lap foltos.
Phaedrus: Mesék. Fordította, a jegyzeteket és az utószót írta Terényi István. Bp, 1961, Európa Könyvkiadó. Egészvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóban.
Vegyes könyvtétel, 9 db, főleg ifjúsági és mese könyvek: Zaymus Gyula: Báránykák; Benedek Elek: Többsincs királyfi; Grimm: Legszebb mesék; Münchhausen kalandjai; Pásztor Richárd: Princesz. ... stb. Különféle kötésben, változó állapotban, közte sérült, kopott, és rossz állapotú is.
Rudyard Kipling: A három kópé. Ifjusági regény. Ford.: Benedek Marcell. Bp., én., Forrás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza kötéssel.
Ifj. Gaal Mózes: Mildi meséi. Bp, 1984, Minerva. Kovács Tamás rajzaival illusztrálva. Kartonált papírkötésben, kissé karcos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Szepes Mária: Pöttyös Panni. Győrffy Anna rajzaival. Bp., 1978, Móra. Negyedik, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítóval de egyébként jó állapotban.