1891.VI.16 Ola Hansson (1860-1925) svéd-német költő és felesége, Laura Marholm német (1854-1928) írónő autográf levele Gerő Ödön műkritikusnak német nyelven levelezőlapon, Malmöből, Svédországból küldve. Többek közt megköszönik Gerőnek Marholm "Bauer", feltehetően "Der Bauer in der Literatur" c. írásának fordítását. A levélben a Gerő által alapított Élet c. folyóirat és a Neues Pester Journal újság is említve, amelynek Gerő ugyancsak munkatársa volt éveken keresztül. 1 beírt oldal, hajtásnyommal/ Autograph letter of Ola Hansson (1860-1925) Swedish-German poet and his wife Laura Marholm (1854-1928) German writer to Ödön (Edmund) Gerö, Hungarian journalist, critic on a postcard, sent from Malmö, Sweden in German language. They thank Gerő for translating Marholm's text "Bauer", which is likely "Der Bauer in der Literatur" and mention some other details. 1 hand-written page,
cca 1891 A Szentföld virágai fa-borítású füzet 12 szárított virággal 13 t. Sérült gerinc / Flowers of the Holy Land. 12 dried flowers in wood covered booklet damaged spine.
cca 1896 Schickedanz Albert (1846-1915) műépítész, festő, a Millenniumi emlékmű, a Műcsarnok és a Szépművészeti Múzeum tervezőjének tervei a Várhegy tetejére, a Siklóhoz tervezett Erzsébet királyné emlékműre. 2 db fénnyomat. Weinwurm Antal szárazpecséttel jelzett kartonján. 21x29 cm, 14x29 cm Karton méret 34x52 cm
cca 1896 A Szent Korona nagy méretű öntöttvas, festett, aranyozott, részletes mása. Építmény dekoráció. Fellelési helye alapján valószínűsíthető, hogy a régi Szabadság híd egy darabja vagy egy környékbeli építmény része. Eredetileg részletesen kidolgozott volt. Kopott, korrodált. 36x29 cm
cca 1900-19390 Zombath Pál felcsúti MÁV ellenőr irat hagyatéka, családi leltár, végrendelet, adóívek, tűzbiztosítási kötvény, kivonatok, egyházközségi adókönyvecske, további számos vasúti irat, köztük több kézzel írt is. Egy-két okmánybélyeggel, félvászon mappában.
1907 A Felvidéki Magyarság a Szécsány-Ruttkai Függetlenségi és 48-as párt lapjának II. évf, 3 . száma selyemre nyomtatva. 4p. Hibátlan állapotban 32x46 cm
1908-1910 Budapest, M. K. Állami Rovartani Állomás fejléces levele, szöcskék elleni védekezés tárgyában + Előzetes tájékoztató a lóherepusztító ápionok irtására, A m. kir. földmívelésügyi miniszter kiadványa, 6 p.
1915 San Franciscoi világkiállítás elismerő oklevele Conrád Gyula (1877-1959) festőművész részére 60 cm x 48 cm, szélén gyűrődéssel / Warrant of the San Francisco World Expo. With crease.