Skulpturen, Plaketten

Zahl der Lose: 27

11183.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

Csóka Zsuzsanna: Tenyérből fújt üzenet. Bronz, kőtalapzaton, jelzett, m: 14,5 cm
11184.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Mexikói Maya halotti maszk, Pietra dura szerű technikával készült drágakövekből, jelzés nélkül, hibátlan, m: 21,5 cm
11185.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50
11

Kerényi Jenő (1908-1975): Fésülködő akt. Terrakotta. Jelzés nélkül. Fején kisebb sérüléssel, fa talapzaton. 40 cmReprodukálva: Gömör Béla: Kisplasztikai körkép. 27. o. A könyv mellékelve.
11186.

Rufpreis:
55 000 HUF
149,05
171,88

11187.

Rufpreis:
48 000 HUF
130,08
150,00

Mátrai Lajos György (1850-1906): Láncát letépő rabszolga. Gipsz, jelzett, kis kopásokkal. 1880-90 körül. m: 62 cm
11188.

Rufpreis:
260 000 HUF
704,61
812,50

Kligl Sándor (1945-): Doni katasztrófa. Bronz, márvány talapzaton. Jelzett, m: 73 cm
11189.

Rufpreis:
260 000 HUF
704,61
812,50

Gnädig Sándor (1887?-?): Testvéri szeretet, bronz, jelzett, kis kopásokkal, m: 12 cm
11190.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

11191.

Rufpreis:
55 000 HUF
149,05
171,88

Paul Dubois (Aywaille 1859 - Uccle 1938): d'Alfred Defuisseaux. Ón, kopásokkal, jelzés nélkül, m: 29,5 cm
11192.

Rufpreis:
75 000 HUF
203,25
234,38

Lajos Werkner (1883-1943): Az olimpikon ember. Bronz, márvány talapzat. Jelzés nélkül. m: 43 cm kétszeres olimpiai bajnok kardvívó. 1905-től a Műegyetemi AFC, 1906-tól a Nemzeti Vívó Club kardvívója volt. Öt alkalommal szerepelt a magyar válogatottban, tagja volt az 1908. évi Londoni és az 1912. évi Stockholmi olimpián győztes magyar kardcsapatnak. Legjobb egyéni eredménye a londoni olimpián elért hatodik helyezés. Sportpályafutását az első világháború kitörése szakította meg.  Gépészmérnök és szobrász is volt. A gyár 1928 és 1933 között rövid ideig működött. Szenvedélyes volt a görög művészet és az olimpiai eszmék iránt. 1914-ben részt vett a Magyar Vívó Szövetség megalapításában melynek később is egyik vezetője volt. 1924-ig az NVC tagja volt. Ezután Tisza István vívóklub ügyvezetője lett.
11193.

Rufpreis:
95 000 HUF
257,45
296,88

Pap Zoltán: Falplasztika. Bronz, kopásokkal, jelzés nélkül, 24x13,5 cm
11194.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF