Tétel

Rufpreis:

1 000 HUF

Beschreibung:

Szent Biblia, az-az: Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordítattatott Karoli Gáspár által. És most, harmad-szor e' kis formában, magok tulajdon költségekkel és betüikkel ki-nyomtatták. Hozzákötve: Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven 'soltári a' franczia nóták 's versek szerént magyar versekre fordíttattak 's rendeltettek Szentczi Molnár Albert által, mellyeket e' formában, most másodszor, magok tulajdon kötségekkel és betűiekkel ki-nyomtattattak Basileában. Basilea[Bázel], 1764., Im-Hof Rodolf János és Fia,2+860+288; 94+2 p. Korabeli álbordás egészbőr-kötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, a könyvben a könyv közepén lapokon szúrágta kis lyukakkal (653-860; +1-24 p.), az szennylapokon és az előzéklapokon egykorú kézírásos feljegyzésekkel, kb. 5 teljes beírt oldal és még 2 sor (1777-1818, 1846-1929.)

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras