15407.
Beendet 40. Gross-Auktion
Bücher: Andere kuriositäten
40 000 HUF
108,40 EUR, 125,00 USD
Gvadányi József: Rontó Pálnak, egy magyar lovas köz-katonának és gróf Benyovszki Móritznak életek Földön, Tengereken álmélkodásra méltó Történettyeiknek, s véghez vitt Dolgaiknak le-írása, a mellyet hazánk dámáinak kedvekért versekbe foglalt -- magyar lovas generális. Pozsony, 1816, Wéber Simon Péter és Fia, XX+548 p. [Harmadik kiadás.] A címlapon rézmetszetű vignettával. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, javított kötéssel, a címlapon bejegyzésekkel, folttal, néhány lapon folttal, egy lap javított (97/98) a javításnál szöveget is érintő kisebb hiánnyal.