1893 Die Gartenlaube. Illustrirtes Familienblatt. Jahrgang 1893. Verlag von Ernst Keil's Nachfolger in Leipzig. Német nyelvű képes folyóirat 1893. évi teljes évfolyama egybefűzve, korabeli aranyozott egészvászon-kötésben, részben festett lapélekkel. VI + 893 p. Kopott borítóval, helyenként sérült lapszélekkel, kijáró és hiányzó lapokkal.