Püspöki Nagy Péter: Püspöki mezőváros története. Helytörténetei monográfia. A szerző ajándékozási soraival, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány. Pozsony, 1969, Dom osvety Bratislava-vidiek (Művelődési Ház). 216+8 p + 32 t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült papír védőborítóban, 3 db térképmelléklettel. Megjelent 1000 példányban.