Gubányi Károly (1867-1935): Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,(1927), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt, 1 (címkép) t.+X+176 p. +32 (fekete-fehér képtáblák) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal és a hátsó borítón kis folttal.