A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.)
Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott vászonkötés, a borítón kopásnyomokkal.