Madzsar József (szerk.): Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szociális mozgalmak krónikája. Bp., Népszava-Könyvkereskedés, 1928. Kissé sérült, aranyozott egészvászon kötésben.
Beöthy Leo: A társadalmi fejlődés kezdetei. I-II. kötet. Bp., 1882. MTA. 429+534 p. Korabeli kopottas félbőrkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Varia ethnographica et folkloristica. Szerk.: Szabó László- Keményfi Róbert. Debrecen, 1997, Ethnica. Papírkötésben, kissé kopott, de egyébként jó állapotban.
Barátok, rokonok. Tanulmányok a finn-magyar kulturális kapcsolatok történetéből. Szerk.: Päivi Heikkilä, Karig Sára. Bp.,1984,Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadt védőborítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Hofer Tamás - Fél Edit: Magyar népművészet. Bp., 1977, Corvina. Második kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban