A magyar történelem képeskönyve. Szerk.: Genthon István. A bevezetést írta: Gerevich Tibor. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 38+216 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.