Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

27

Beschreibung:

[Kugler Henrik (1830-1905)] Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi cukrászat. Híres magyar és francia szakács-művészek nyomán írta - -. A polgári és finom konyha legkipróbáltabb vényeivel. A főzés művészetének mester nélküli elsajátítására. A levesek, előétkek, mártások, mindenféle húsnemek, zöldségek, saláták, főtt és sült tészták, torták, cukorsütemények, cukorkák, italok stb. ízletes és pontos készítési módjával. A tálalás, terítés és fölszeldelés magyarázatával. Étlapok, a konyha s a főzési anyagok teljes ismertetése. Számos képpel. Bp.,én., Rozsnyai Károly, 521+1+16 (korabeli reklámok) p. Szövegközti rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé (foxing) foltos lapokkal. Dienes Ö. Istvánné Wágner Iréne, Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus feleségének, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus édesanyjának a névbejegyzésével.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : pelikán_kristóf