1697 Levél Paar Károly Józsefnek, az osztrák örökös tartományok főpostamesterének Franz Martin von Clar budai postamestertől. Clar a levélben Paar közbenjárását kéri a közte és a budai püspök közötti házvásárlási vita elintézésében. Nyolc német nyelven beírt oldal. / 1697 Letter from the postmaster of Buda Franz Martin von Clar to duke Carl Joseph von Paar with a reqest for intervention of Paar in a debated house-contract between Clar and the bishop of Buda. 8 pages in German. Nagyra
1811,1850-1868 Erdélyi egyházi körlevelek másolatainak gyűjteménye, azonosítatlan erdélyi helység plébániájából. Az első beírt oldal 1811-es, a többi 1850-1868 közötti bejegyzés. Magyar nyelven. Korabeli kopott félbőr-kötésben, benne számos üres lappal is, 1+68 és 1/4 kézzel beírt oldal.
1916 Szentkirályi Miklós ügyésznek címzett kirendelés Alsó-Fehér vármegye törvényhatóságának közigazgatási bizottságába, Magyar Kir. Igazságügyminiszter fejléces levele, Balogh Jenő (1864-1953) igazságügy-miniszter aláírásával, szárazpecséttel
1921 Arad, Vízszerelő mester segédkönyve, benne számos bejegyzéssel, nevekkel, okmánybélyegekkel, kopott félvászon-kötésben, az elülső szennylap kijár, 200 p.