[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+2+287+1 p.+42 t.( közte egy színes.)+ 3 kihajtható térkép. (Egy színes.) Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.