Prohászka Ferenc: Szőlő és bor. Bp., 1973., Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés. Radics Ferenc: Magyar borok. Bonbon sorozat. Bp., 1991, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Kovács Sándor Iván: Szakácsmesterségnek és utazásnak könyvecskéi. Két tanulmány. Bp., 1988, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Vicze Ernő: A méhész is szakmunkács. Méhészek könyve. Szilvássy István illusztrációival. Gurbán Miklós fényképeivel. Mezőgazdasági szakmunkáskönyvtár. Bp., 1983, Mezőgazdasági. Kiadói kopott papírkötés, volt könyvtári példány.
Borok könyve. Szerk.: Dr. Hajós Gyöngyi. Bp., 1997, Kossuth. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Kissé koszos papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
Der Garten und seine Jahreszeiten. I. köt. Das große praktische Gartenbuch mit 1600 Abbildungen. Bearbeitet von Prof Dr. A. R. Schindler Paul Kache. Berlin,1929,Ullstein. Német nyelven. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés.