cca 1816 A Zemplén vármegyei nemesi-földesúri Vékey (Vékei) családdal kapcsolatos három kézirat: Extractus litteralium instrumentarum familiam Vékey concernentium in tabulariae publico (...) de Lelesz (...). 72 számozott oldal latin nyelven, évszámokra bontott bejegyzésekkel a XVI sz. visszamenőleg. Lapszéli apró szakadásokkal, utolsó néhány lap alja foltos. + 4 külön álló oldal bejegyzésekkel, ebből 3 magyar, 1 latin nyelven. Sérült, szakadt, ragasztott. + Extractus litteralium actorum de inclyta familia Vékey in archivo (...) Zemplen reperibilium. 72 számozott oldal latin nyelven, évszámokra bontott bejegyzésekkel. Korabeli papírkötésben, sérült borítóval. Helyenként kissé foltos lapokkal.
cca 1905-15 Thék Endre (1842-1919) asztalosmester, bútor- és zongoragyáros 3 db levele szövetkezeti és más ügyekben, fejléces papíron, autográf aláírásával + 1 db levél díszes fejléces, a gyárat ábrázoló szecessziós papíron, autográf aláírásával + A Bácsország c. politikai-szépirodalmi megyei képeslap, II. évf., 1905, 36. sz., Thék Endrével a címlapon, hajtásnyommal
1908-1909 Nagyvárad-Herkulesfürdő villamos vasútvonallal kapcsolatos dokumentáció (nem valósult meg): polgárgyűlés jegyzőkönyve, áramszolgáltatási szerződés, tervrajzok, stb.
cca 1910 A Vacuum Oil Company Rt. Szeged-Tisza Pu. bérelt rakterület helyszínrajza, 1:1000, vászon, foltos + 1938 Bp. Vágóhíd utcában bérelt terület helyszínrajza, 1:1440, hajtásnyommal, jobb felső sarkában kisebb hiánnyal, 20x30 cm