Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 (színes kihajtható térkép) t. +4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az első kötetből a címlap hiányzik és egy lap kijár, néhány lapon ceruzás aláhúzással.