A kilenc pávalány és az aranyalmafa. Népmesék Vuk Stefanovic Karadzic gyűjtéséből. Vál., ford. és a jegyzeteket írta: Szekeres Knefély Klára. Predrag Stepanovic utószavával. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1987, Európa. Kiadói kopottfélvászon-kötés, volt könyvtári példány.