Albert von Ruville: William Pitt earl of chatham. I-III. köt. London, 1907., William Heinemann. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, egy kötet elejéről a címkép, egy másik kötet elejéről a címkép és még egy lap kijár, a 3. kötet gerincén kis sérüléssel.
Folyóiratok, hirlapok. A Lévay József Könyvtár kötetkatalógusai 1. Szerk: Bálint Péterné, Garamvölgyi Ernőné, Dr. Kis Józsefné. Miskolc, 1984., Miskolci Városi Könyvtár.Példányszám: 1000. Kiadói papírkötésben.
Kósa László: A Magyar Néprajzi Társaság története. 1889-1989. A Magyar Néprajzi Társaság százéves története. A Magyar Néprajzi Társaság Könyvtára 7. Bp, 1989, a Magyar Néprajzi Társaság és a Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszékének kiadása. Papírkötésben, kissé kopott de egyébként jó állapotban.
"...Leborulok a nemzet nagysága előtt" A Kossuth-hagyaték. Bp.,1994, Magyar Nemzeti Múzeum, Veszprémi Nyomda Rt. Kiadói kartonált papírkötés, képekkel illusztrált, szép állapotban.
Folyóiratok, hirlapok. A Lévay József Könyvtár kötetkatalógusai 1. Szerk:Bálint Péterné, Garamvölgyi Ernőné. Miskolc, 19874, Miskolci Városi Könyvtár. Papírkötés, jó állapotban.
Foglalkozások és életmódok. Válogatott tanulmányok honismereti szakkörök és kutatók munkáiból. Szerk: Dobrossy István. Miskolc, 1976,A Miskolci Herman Ottó Múzeum Néprajzi Kiadványai 7. Papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Tóth Péter: Nógrád vármegye nemesi közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái (1652-1656). Salgótarján, 2001., Nógrád Megyei Levéltár. Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
Dr. Ádám Sándor: Magyarságunk. Történelmi útravaló. Bp., 1997, a szerző saját kiadása. Negyedik kiadás. Papírkötésben, védőborítóban,jó állapotban. Az író által dedikált.