cca 1895-1899 Szabó Endre (1849-1924) költő, író, hírlapíró, műfordító, a Petőfi Társaság tagja, a Néplap szerkesztője levele Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak, a Pesti Napló szerkesztőjének, amelyben gratulál neki, miután ellenszavazatok ellenére megválasztották a Petőfi Társaság tagjává. A Gerő mellett voksolók között: Ambrus Zoltán, Sas Ede, Kenedi Géza. Gerő a Pesti Napló által kiadott Petőfi Album szerkesztésében is részt vett. A Néplap szerkesztősége fejléces papírján, 1 géppel írt oldal, Szabó Endre autográf aláírásával. Hajtásnyommal, szakadásokkal.
1898-1916 özv. Wlassich Antalné Berzseny Máriának, id Wlassics Gyula (1852-1937) politikus, vallás- és közoktatásügyi miniszter (1895-1903) édesanyjának írt 2 db képeslap, az egyik rokonoktól. Kálmán és Attila aláírással, valamint 1898 id. Wlassics Gyula saját kézzel írt levele édesanyja részére (Marie von Wlassics), saját kezű aláírásával.
cca 1900-1940 össz. 3 db tervrajz historizáló stílusú bútorokról, Szilágyi Mihály mübutor-asztalos, Bp. VIII., Práter u. 49 bélyegzővel. Ceruza, akvarell, karton. 22,5x33 és 24,5x34 cm közötti méretekben. Sarkaiban kissé kopott.
1911 Apáthy István (1863-1922) magyar természettudós, zoológus autográf levele Gerő Ödönnek (1863-1939), aki ekkoriban a Tolnai Világlexikon szerkesztőjeként dolgozott. Elfoglaltságaira hivatkozva elutasítja a lexikon megírására való felkérést, de hozzáfűzi, hogy " (...) a vállalkozáshoz hazafias szívből sok sikert kívánok". Egy beírt oldal, Eden Hotel Molaro, Capri fejléces papírján.
1911, Eperjes, Csengey Gusztáv (1842-1925) evangélikus teológus, tanár, költő. autográf levele, melyben gyenge szemére hivatkozva utasít el egy cikk írásra való felkérést.
cca 1920 Gilbert Otto Neumann-Hofer (1857-1941), a Charlottenburgi (ma Berlin része) Német Operaház (Deutsches Opernhaus) korábbi igazgatójának német nyelvű autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak. Megkéri, hogy a barátját, Rudolf Cahn-Speyer (1881-1940), részben magyar származású karmestert fogadja Budapesten és vezesse be a fővárosi kultúrális köreibe. Valamint említi, hogy Diner-Dénest is ajánlotta Cahn-Speyernek. Diner-Dénes v. Diener-Dénes József, (1857-1937) szociáldemokrata politikus, művészettörténész, író, újságíró, lapszerkesztő, Berlinben a Freie Bühne folyóirat munkatársa volt a századfordulón. Két beírt oldal a Deutsches Opernhaus fejléces papírján, hátoldala kissé foltos. / cca 1912-14 Letter from Gilbert Otto Neumann-Hofer (1857-1941), former director of the German Opera (Deutsches Opernhaus) in Charlottenburg to Hungarian journalist Ödön (Edmund) Gerő (1863-1939), in which he asks him to guide his friend Rudolf Cahn-Speyer (1881-1940) in Budapest. 2 hand written pages, with some wear.