Faludy Anikó: Bizánc festészete és mozaikművészete. Bp., 1982, Corvina. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kicsit kopott papír védőborító de egyébként jó állapotban.