Kmoch H.: Sztratégia és taktika. Különlenyomat a kecskeméti tornakönyvből. Hn., én., Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda-Részvénytársaság. Papírkötésben, sérült, leváló borítóval és gerinccel.
Maróczy Géza: Maróczy tanít I. A sakkjáték elemei. Sakk-tábla ismerete és a sakk népszerű tanfolyama 15 előadásban. Bp. én. Pantheon Irodalmi Intézet kiadása. Papírkötés, szakadt borítóval, kicsit kopott
Peterdi Pál: Sport és szépség. Bp., 1958, Sport Lap- és Könyvkiadó. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon kötés, kis kopásnyomokkal, hiányzó elülső szennylappal.
Varnusz Egon: A spanyol megnyitás. Sakkozók Kiskönyvtára. Bp.,1968, Sport. Kiadói papírkötés, a borító elején kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.