Handbook of Chemistry and Physics. Szerk.: Charles D. Hodgman. Cleveland,1962,The Chemical Rubber Publishing. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
A természet világa sorozat 2 kötete, A kémia és vívmányai II. kötet.; Az állat és élete II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, sérült gerinccel, egy előzéklap hiány. de belül jó állapotban,
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. IV. kötet II. rész. A keleti földségi csoport északi kontinensei. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1897, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság I-II. kötet. Fordította: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, a borító kissé kopott, az I. kötet gerince sérült, a kötése laza.
Hoitsy Pál: A csillagok világából. Magyar Könyvtár 321. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 62+2 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé hiányos borítóval, aláhúzásokkal. Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja névbejegyzésével.