G. de Horne Vaizey: Féltucat lány. Elbeszélés fiatal lányok számára. D. Róna Emy rajzaival. Fordította: Wiesner Juliska. Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Gaal Mózes: Hún és magyar mondák. Gyulai László rajzaival. Bp.,[1930], Franklin-Társulat, 215 p. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, az elülső előzéklap hiányzik, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Buday György egészoldalas illusztrációival. Bp, 1982, Európa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Az 1935-ben kiadott Kner kiadvány reprint kiadása. A Kner nyomda száz éves fennállásának emlékére.
Chrestomathia az ifjúság számára. Szerk.: Vachot Sándorné. Pest, 1861, Engel és Mandello, 1 t.+10+ 269+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány laza lappal.
Vegyes, Filléres Könyvtár tétel, 2db. Sebők Zsigmond: A doktor úr. A Filléres Könyvtár sorozat 261. kötete. Bp., 1907, Singer és Wolfner kiadása. Illusztrált félvászon kötésben, kissé kopott állapotban. + Herman Ottóné: Ők ketten. Mesék, történetek. A filléres Könyvtár sorozat 203. kötete. Bp., 1905, Singer és Wolfner kiadása. Illusztrált félvászon kötésben, kissé kopott állapotban.
B. Csűrös Emilia:Lexi és a vöröskereszt.Aláírt példány! Bp., é.n., Pósa Károly. A címlapot Pál György festette, a szöveg közötti képek Kálmán Ágnes rajzai. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, javított gerinccel