Hegyi Iván: Bomba szamba. Ötcsillagos brazil futball. Bp., 2008., Népszabadság. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző érdekes dedikációjával.
Csanádi Árpád: Labdarúgás. 1-2. köt. Bp., 1960, Sport Lap- és Könyvkiadó. Harmadik, átdolgozott kiadás. Számos illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de alapvetően jó állapotban.
Selva Raja Yesudian: Sport és jóga. Ősi hindu testgyakorlatok és lélekzésszabályozás európaiak számára. Fordította: Dr. Balogh Barna. Bp., é.n.,Stádium, 179 p. +7 tábla. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, a gerinc részben hiányos, egy hiányzó képtáblával. 1942-es angol nyelvű ajándékozási sorokkal "Pista Bácsinak". Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apjának névbejegyzésével.
Peterdi Pál: Sport és szépség. Bp., 1958, Sport Lap- és Könyvkiadó. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon kötés, kis kopásnyomokkal, hiányzó elülső szennylappal.
Weininger Antal: A keleti jóga. India misztikája és ősi gyógymódja. Bp., é. n., Vörösváry. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, szétvált kötéssel, rossz állapotban.
Lukács László-Szepesi György: 100+1. A magyar olimpiai aranyérmek története 1896-1972. Bp., 1976, Sport. Képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban. Az egyik szerző, Szepesi György (1922-2018) sportkommentátor által aláírt példány, dátumozva.