Mathematikai és természettudományi közlemények vonatkozólag a hazai viszonyokra. XXII. kötet. Szerk.: B. Eötvös Loránd. Bp., 1888, a Magyar Tudományos Akadémia Mathematikai és Természettudományi Állandó Bizottságának kiadása. Dr. Roth Samu: A hajdani jégárak nyomai a Magas-Tátra déli oldalán, 3 táblával. Félvászon-kötés, kissé kopott borító, de jó állapot.