Entz Géza, Mágocsy - Dietz Sándor: A műveltség könyvtára. Az élők világa, növény és állatvilág. I. kötet Budapest Atheneum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat 1907. színes és fekete- fehér képekkel, illusztrált tárgymutatóval ellátott könyv. Kissé sérült gerinccel, hiányzó plakettel.
Báró dr. Kétly László: A család egészsége. Népszerű orvosi tájékoztató és tanácsadó. Bp., é.n. (1928), Dante. Negyedik kiadás. Számos képtáblával illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, jó állapotban.
Dr. Filatow Nil: A gyermekbetegségek kórisméje és tünettana therapeuticus útmutatóval. Ford.: Dr. Demjanovich Emil. Bp., 1896., Dobrowsky és Franke, XII+649 p. Átkötött félbőr-kötés, aranyozott gerinccel, kissé kopott borítóval és gerinccel, két lap sérült és kijár (61/62, 63/64.)
Hermann Kast: Chemische Untersuchung der Spring- und Zündstoffe unter besonderer Berücksichtigung der zu ihrer Herstellung notwendigen Ausgangsstoffe. Herausgegeben von Ludwig Metz. Braunschweig, 1931., Friedr. Vieweg & Sohn, X+583 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, pár lapon szakadással, intézményi bélyegzővel, "M. Kir. Állami Hadianyaggyár Lőporüzem. Központi Laboratóriuma." bélyegzéssel.