Edmondo de Amicis: A szív. A gyermekek számára. Fordította: Radó Antal. Bp.,é.n.,Franklin. Nyolcadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
L. Magyary Judit: Örökség a hegyek közt. Regény fiatal leányok számára. Róna Emmy rajzaival. Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Rózsafiú és Tulipánleány. Kalotaszegi népmesék. Közzétette: Kovács Ágnes. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Killer Marcella illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés, kis sérüléssel a gerincen, volt könyvtári példány.
Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Buday György egészoldalas illusztrációival. Bp, 1982, Európa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés. Az 1935-ben kiadott Kner kiadvány reprint kiadása. A Kner nyomda száz éves fennállásának emlékére.
Sziráky Judit: A csillagvadász. Fazekas Lajos rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopott borítóval, jó állapotban.