Hermann Bareiss: Késsel? Kézzel? Villával? Így illik eni 77 különleges ételt. Ford.: Falvay Dóra. Bp.,1999,Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.
Rudinai Molnár István: A fatenyésztés. Különös tekintettel a községi faiskolákra és befásításokra. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai 10 sz. Hetedik, átnézet és bővített kiadás. Szövegközti ábrákkal. +Ritter Gusztáv: A gyümölcskert. [Egybekötve.] Bp.,1911-1912, Pallas, 370 p.+1 sztl. lev.+2+23 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, egy bekötött kézzel írt oldallal is, a címlapokon bejegyzésekkel, néhány aláhúzással.
1942 Magyar Gazdatisztek Országos Egyesülete Megemlékezése fennállásánek 60-ik évfordulójáról és évi jelentése 1941. évi munkásságáról. Szerk.: Faber György. Magyar Gazdatisztek Országos Egyesületének kiadványai. 9. sz. Bp., 1942., Bethlen G.-ny., 80 p. Melléklet a Gazdatisztek Lapja 1942. évi május havi számához. Fekete-fehér fotókkal, közte az egyesület elnökségéről. Kiadói kissé szakadozott papírkötés, egy-két lapon aláhúzással.
Gyümölcsfajta és áruismeret. Egyetemi jegyzet. Szerk.: Dr. Gyuró Ferenc. Bp.,1979., Kertészeti Egyetem. Termesztési Kar - Tartósipari Kar. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Vegyes könyv tétel, 3 db: Túrós Emil: Ételismeret. Bp., 1965., Közgazdasági és Jogi. Kiadói papírkötés. Megjelent 2100 példányban. Zalán Lipót: Étlapírás magyar, német, angol, francia nyelven. Bp., 1972., Közgazdasági és Jogi. Kiadói kartonált papírkötés, javított gerinccel. Magyar Elek: Az ínyesmester nagy szakácskönyve. Rossz állapotban, hiányzó címlappal, kopott, foltos borítóval, hiányos gerinccel, sérült lapokkal.
Lukács István - Novák Ferenc - Nagy László: Mesterszakácsok receptkönyve. Bp., 1985, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.