A kert. A kertészet összes ágait magába foglaló kertészeti szaklap. Főszerk és tulajdonos: Mauthner Ödön. I. Évfolyam 11.-19. sz és egy nem beazonosíthaó sz. Bp., 1895. Fekete-fehér és színes műmellékletekkel és fametszetekkel. Hozzákötve: Dr. Istvánffi Gyula: Peronospora elleni védekezés. Bp., 1906, Pallas Részvénytársaság Nyomdája. 24p. Egybekötve félvászon kötésben, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.