Mikszáth Kálmán: A jó palócok. (Tizenöt apró történet.) Bp.,[1892.],Légrády, 4+200 p. Harmadik kiadás. Szövegközti rajzokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott gerinccel, és kissé kopott borítóval.