Révész Béla: Ady tragédiája 1-2. köt. A háború, a házasság és forradalom évei. (Egybekötve.) Bp.,[1925.], Athenaeum, 1 t. (címkép, Székely Aladár felvétele)+192+24 t.+9 hasonmás.; 2 t. (címképek, az első Székely Aladár felvétele)+192 p.+ 33 t.+ 1 kihajtható hasonmás. Kiadói javított gerincű papírkötés, körbevágott.
Ady Endre Párisi noteszkönyve. Bp., 1924, Amicus. 61 p.Első kiadás! A könyvet a költő édesanyja megbízásából adták ki, sajtó alá rendezte Ady Lajos. Egészvászon kötésben. Előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel. Jó állapotban, enyhén kopott borítóval..
Benedek Elek: Az élet útján. Jaschik Álmos által illusztrált borítóval, és egészoldalas képeivel. Bp.,én.,Pantheon. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
Tóth Béla: A mi urunk Jézus Krisztus gyermekségéről írott könyv, mellyet mostan negyedszer bővebben és hellyessebben nyomtattak. Bp., 1895., Pallas, 59+3 p.+5 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval.
Orosz Ildikó: Marton László. Összpróba. Múzsák és mesterek, avagy egy rendező emlékezései. Radnóti Zsuzsa előszavával. Bp.,2017,Park. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Nagy Pál: Monologium. Párizs, 1971, Magyar Műhely. Emigráns kiadás. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borító széleken kis szakadásokkal. A szerző, Nagy Pál (1934- ) által Vattay Elemér (1931-2012) fényképész, műgyűjtőnek dedikált példány, és aláírt példány.