Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten Zahl der Lose: 228
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
2126676
30711
367
Hungarian commemorative medals and plaques
Numismatik
Várhelyi György (1942-) DN "Szarvas Város / Pedagógiai Díj" Br plakett (69mm) T:2 2129139
30712
367
Numismatik
Vincze Pál (1907-1994) 1937. "Dr Winternitz Arnold" sebészprofesszor Br egyoldalas emlékérem (91,69g/61mm) T:1- kis patina / Hungary 1937. Surgery professor Dr Arnold Winternitz Br medallion. Sign: Pál Vincze (91,69g/61mm) C:AU small patina HPII 3008. 2127766
30713
367
Numismatik
Daniel Warou (1674-1729) 1703. "II. Rákóczi Ferenc / A szabadságharc kezdete" aranyozott öntött ólom emlékérem. "FRANCISCVS II D G TRANSYL PRIN RAKOCZI DVX CONFOE R STAT / DIMIDVM FACTI QVI BENE COEPIT HABET - OPERE LIB INCHOATO - ANNO MDCCIII - XIV IVNII" Körmöcbánya (46,94g/42mm) T:2- ph. Hungary 1703. "Franz II. Rákóczi / The Beginning of the War of Independence" gilt cast lead commemorative medallion. Sign.: Daniel Warou (46,94g/42mm) C:VF edge error HP 182. 2094692
30714
367
Numismatik
1873. "Ferenc József / Emlékül az 1873. Világkiállítás Bécsben - Az emberiség üdve legyen velünk" Cu emlékérem (37mm) T:2 patina, ph.
2125664
30715
367
Numismatik
Magyarország 1898. "Istenért Királyért Hazáért / 1848-1898 Szabadság - Testvériség - Egyenlőség - Szabadságharczunk Dicső Emlékére" Br emlékérem füllel (29mm) T:2- 2093976
30716
367
Numismatik
1899. "Debreceni Ipartestület" kétoldalas Br emlékérem (60mm) T:2- lapkahiba, ph., ü.
2131028
30717
367
Numismatik
~1890-1900. "Békés Megyei Gazdasági Egyesület" gravírozott Br érem (45mm) T:1-
2082480
30718
367
Numismatik
1902. "Kossuth Lajos 1802-1902" születésének 100. évfordulójára" Br emlékérem füllel (29mm) T:2,2- 1996557
30719
367
Numismatik
1930. "Európa Amatőr Boxbajnokságai Rendezi a Magyar-Ökölvívó Szövetség / MÖSZ (Magyar Ökölvívó Szövetség) 1930. VI. 4-8." kétoldalas Br sportérem előlapon "ARKANZAS BPEST", hátlapon "HUGUENIN" jelzéssel (60mm) T:1-
1894683
30720
367
Numismatik
~1930. "Budapesti Egyetemi Athletikai Club versenydíja / Virtvti et fortitvdini" jelzetlen Ag díjérem mellszalag nélkül (17,59g/34,5mm) T:2
2131029
30721
367
Numismatik
1934. "Szombathelyi Ünnepi Hét 1934. IX. 1-10." Br emlékérem "HAWEL BP" gyártói jelzéssel (51mm) T:1-
2125328
30722
367
4600
Numismatik
1935. "SZEKSZÁRD - 1935. XII 7." Szent Korona, címer és királyábrázolás, egyoldalas Br emlékplakett. (40x59mm) T:1-
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF