cca 1910-37 Palatábla, kézzel írt francia-magyar és német-magyar szótár, egyik irredenta felirattal ("Nem! Nem! Soha!" és Hiszek egy...) valamint szecessiós díszítésű irkatartó kartonból, kopott és sérült.