Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról 1848 nyarától 1848. dec. 16-ig (nagyszombati csata.) Benne Kossuth Lajosról, Petőfi Sándor harcba hívó verseiről, Gábor Áronról, 1848-as emlékművekről, a pákozdi csatáról és I. Ferenc József trónra lépéséről szóló részekkel. Közte 32 db régi képeslappal, 12 db modern képeslappal, 1 db emléklappal, 1 db későbbi fotóval (1940), Budapesti Divatlap 1848. aug. 3. 25. sz. Szerk. Vahot Imre. Pest, Eisenfels Rudolf, az első lap sérült, a második lap foltos, 4 szt. lev., (kéthasábos számozás, 65-80 p.), Életképek. Népszava. 1848. máj. 14. 21. sz.. (Szerk.: Jókai Mór, Petőfi Sándor.), benne Petőfi Sándor két versével (Rákóczi, Dalok I.,(Pest, Landerer-Heckenast-ny.), hiányos, 609-624 p. 18 db nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
cca 1910 A Vacuum Oil Company Rt. Szeged-Tisza Pu. bérelt rakterület helyszínrajza, 1:1000, vászon, foltos + 1938 Bp. Vágóhíd utcában bérelt terület helyszínrajza, 1:1440, hajtásnyommal, jobb felső sarkában kisebb hiánnyal, 20x30 cm
1913-14 Donáth Gyula könyv-, zenemű-, papír és írószerkereskedése, Szombathely, Király u. 11. főkönyv, viaszpecséttel, sérült okmánybélyegekkel, szecessziós díszítéssel, kopott vászonkötésben