Sigmund Freud: Gesammelte Schriften. I-II. köt. I. köt.: Studien über Hysterie. Frühe Arbeiten zur Neurosenlehre. (1892-1899.) II. köt.: Die Traumdeutung. Leipzig-Wien-Zürich, 1925, Internationaler Psychanalyitischer Verlag. Német nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
Glossarium Mediae et Infimae Latinitatis Regni Hungariae. Jussu et auxiliis Academiae Litterarum Hungaricae. Szerk.: Bartal Antal. Az 1901-es kiadás reprint kiadás. Bp., 1983, ÁKV. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, jó állapotban.
Nemes Lívia 3 db pszichoanalízissel kapcsolatos könyve valamint egy kétoldalas kézirata: AnnaFreud: Das Ich und die Abwehrmechanismem. Wien, 1956, Karl Abraham: Versuch einer Entwicklungsgeschichte der Libido. Leipzig, 1934. Theodor Reik: Probleme der Religionspsychologie. Leipzig, 1919. Több könyvben tulajdonosi névbejegyzéssel
Filozófiai Írók Tára két kötete (IV., és XXI. kötete, egybekötve): Taine, [Hippolyte]: Franciaország klasszikus filozófusai a XIX. században. Fordította: Péterfy Jenő. Sajtó alá rendezte: Alexander Bernát. +Berkeley, [George]: I. Három párbeszéd Hylas és Philonous közt. II. Értekezés a látásnak egy új elméletéről. Fordította, életrajzzal és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Bp., 1906-1909, Franklin, 244+234+1 p. Átkötött félvászon-kötés.
Dr. Fellner Frigyes: A nemzetközi fizetési mérleg és alakulása Magyarországon. Bp., 1908., Politzer, 181 p.+VII t. Átkötött kopott félvászon-kötés, három lap sarkán hiánnyal, pár lap kijár.
Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.