Geőcze Anna: Viola első táborozása. M. Gőcze Erzsébet rajzaival. Bp.,[1943],Athenaeum, 126. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 112. oldaltól a lapok kijárnak.
Benedek Elek: Galambok. Elbeszélések fiatal leányoknak. Bp.,[1933],Athenaeum, 114+2 p. Ötödik kiadás. Kiadó illusztrált (Janovits) félvászon-kötés, a kötéstáblák belsején a lapok, és a szennylapok pótoltak, ajándékozási sorokkal de egyébként jó állapotban.
Benedek Elek: Mária. Regény levelekben. A borító illusztrációja Nagy Kálmán munkája. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,[1928],Singer és Wolfner, 157 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, hiányzó elülső szennylappal.
Benedek Marcell: Flóra. Regény fiatal leányok számára. Benedek Elek jegyzetei nyomán. E. Kühner Ilse rajzaival. Bp.,é.n.,Új Idők (Singer és Wolfner), 201+3 p. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a hátsó borítón kis foltokkal, ajándékozási sorokkal. egyébként jó állapotban.
Walt Disney: Bernard és Bianka. Az egérrendőrség. Bp.,1992, Egmont-Pannónia. Kiadói papírkötés, az elülső borítója kissé gyűrött, a gerincen apró sérüléssel.
La Fontaine: Mesék, és széphistóriák. A meséket Gyergyai Albert, a széphistóriákat Rónay György válogatta és látta el jegyzetekkel. M. M. Simon és Coiny illusztrációival. Bp.,1979.,Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Clara Nast: Csöppike az iskolában. Gáspárné Dávid Margit fordítása. Galambos Margit, és Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,1930, Nova. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, ajándékozási sorokkal.