Joannis Nepomuk Alber [Alber Nepomuk János (1753-1830)]: Institutiones Hermeneuticae Scripturae Sacrae Novi Testamenti. Tom. III.: Introductio in libros reliquos Novi Testamenti, et erorum exegesis. Pestini (Pest), 1818, Joannies Thomae Trattner (Trattner János Tamás), 431+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, lapszéli foltokkal, néhány lapon szúrágás nyomaival.
Prohászka Ottokár Összegyűjtött munkái , Összesen 20 kötet, nem teljes sorozat, hiányzik: 5., 17., 22.-24. kötetek. Bp.,1928, Szent István Társulat. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon sorozat-kötésben. Változó, kopott borítókkal, de belül jó állapotban.
Luther Márton végrendelete. A reformátor testamentumának tartalmát és történetét ismerteti Fabiny Tibor. Budapest, 1982, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóban. Jó állapotban.
Dr. Ferdinand Christian Baur: Die christliche Lehre von der Dreieinigkeit und Menschwerdung Gottes in ihrer geschichtlichen Entwicklung. I. Theil. Tübingen, 1841, C.F. Osiander, XXXII+948 p. Német nyelven. Későbbi félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
Mentes Domonkos: Szemléltető hitelemzések a kis katekizmus magyarázata a müncheni módszer szerint. Az elemi iskola III-VI. osztálya számára. Egyházi és világi hitoktatók számára. Győr, 1916, Győregyházmegyei Alap Könyvsajtója, XIV+432 p. Kiadói félvászon-kötés.+Pannonia virágos kertje. 34 magyar szent legendája rövid életrajzokban. Összeáll.: Balázs Benedicta. Bp.,1929,Testvér Szövetség. Kiadói papírkötésben, szakadozott gerinccel, kissé foltos borítóval, kijáró lapokkal.
A protestáns szellem hivatása a magyar nemzet életében. S. a. r.: Vida Gyula. 2. köt. Bp., 1928, Bethlen Gábor Szövetség. Díszes, kicsit kopott vászonkötésben.
Kapi Béla: Kegyelem és élet. I. kötet. Egyházi beszédek, tanulmányok, előadások és egyéb írások. Győr, 1940, Dunántúli Evangélikus Lelkészegyesület. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Szabó Attila: Jézus Krisztus élete és tanításai. Szombathely, 1989, Esztergályos Jenő. Kiadói papírkötés.+ Isten előtt állsz... Versek a magyar irodalomból. Bp.,2004, Auktor. Kiadói aranyozott bársonykötés. + "Világ világa, virágnak virága..." [Ómagyar Mária-siralom.] Bp., 1986, Európa. Kiadói papírkötés, foltos.
Havas Károly: Az inkvizíció története. Bp., 1927, Rozsnyai Károly, 504 p. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos szennylapokkal, de belül jó állapotban.
A katolikus hittérítés története II. kötet. Szerk.: Lévay Mihály. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 563 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.