Wien und Umgebung Kleine Ausgabe. Griebens Reiseführer 68. Bp.,1929., Grieben. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kihajtható térképekkel, de a Bés térkép hiányzik!
Handbuch für Donau-Reisen. Jahrgang 1937. Herausgegeben von der Ersten Donau-Dampfschriffahrts-Gesellschaft. Wien, 1937, Österreichischer Wirtschaftsverlag. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kopott, foltos, kissé viseltes borítóval.
Rózsa György: Öt évszázad pápai látképei - Ansichten von Pápa aus fünf Jahrhunderten. Pápa, JMVK, 2000. Magyar-német nyelvű kiadvány. Kihajtható képekkel. Kiadói kartonált papírkötésben.
Bóna István-Dienes István-Éri István-Kalicz Nándor: A kisvárdai vár története. Szerk.: Éri István. Kisvárda, 1961, Kisvárdai Járás Tanács VB. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Illyés Bálint: "Kedves kis Hazánk..." Kunszentmiklós a redemptiotól a századunkig. Szeged,1978,Szegedi Nyomda. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban.
W. La Varre: Kincsvadászat Dél-Amerikában. Ford.: Dr. Gyenes István. Bp., é.n., Dr. Szabó, (Légrády-ny.), 219 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.