Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+220+4 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) Egészoldalas és szövegközti képtáblákkal illusztrált Kiadói aranyozott gerincű illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó 2 térképpel.
Sven Hedin: Ázsia szívében I. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kissé kopott borítóval, egy hiányzó térképpel és képtáblával.
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval.
Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval.
Ligeti Lajos: Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat, 219+3 p.+32 t. (Fekete-fehér fotókkal.) Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
Kertész Róbert: Feltámad a félhold II.. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. Borítón folt, fűzés laza.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Dr. Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta Tábori Kornél. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, a borító két alsó sarkán hiánnyal.