Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Bp.,1907, Franklin. Első kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, kötéssel.
Nemeskéri-Kiss Sándor: Pipaszó. Derű emlékek egy változatos életből. Bp.,1942, Dr. Vajna és Bokor,(Athenaeum-ny.), 359+1 p+ 15 t. (8 levélen.) Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Paul Gsell: Rodin beszélgetései a művészetről. Bródy Pál Bródy Pál színházigazgató, rendező, dramaturg (1898-1978) dedikálásával Havas Gyula (1893-1918) újságírónak. Bp., 1914. Franklin. Kiadói egészvászon kötésben.
A. Rachmanova: A család halála. Egy orosz nő emlékirata. Ford.: Cz. Tamásy György. Bp.,1942, Centrum, 55+1 p. Kiadói papírkötésben, kissé szakadozott borítóval, a címlap egyik sarkán hiánnyal.
Magyar könyvészet 1945-1960 . A Magyarországon megjelent könyvek és térképek szakosított jegyzéke. Budapest 1965. Széchényi könyvtár.Kiadói vászonkötésben.