Makkai János: Urambátyám országa. Középosztályunk illemrendszerének és társadalmi viselkedésének szociológiája. Bp., é. n., Singer és Wolfner. Félvászon kötésben
A magyar muzsika hőskora és jelene történelmi képekben sok képpel, rajzzal és kótapéldával.. Szerk. dr. Batizi László. Bp., 1944, Dr. Pintér Jenőné kiadása, 401 p. Kiadói aranyozott félvászonkötésben, a borítótáblán Beck Ö. Fülöp hármasplakettjével.
Kommunista kiáltvány. 100 éves a Kommunista kiáltvány. Bp.,1948, Szikra. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. Számozott (1000/738.) példány, de a nevet kitörölték.
Somogyváry Gyula: És mégis élünk. Bp.,1937, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a borítón kis szakadással, kissé laza fűzéssel.
Dr. Walter János: Gaudeamus. I-III. köt. I. köt: Betűkuriózumok, szójátékok, tréfás feladatok. II. köt.: Nyelvtörténeti érdekességek, számkuriózumok, tréfás feladatok. III. köt.: Történeti érdekességek, jelmondatok, feliratok, ügyességek. Bp.,1925-1926,Szent István-Társulat. Papírkötés, az eredeti borítókat amatőr módon egybe kötötték.
F. W. Bain 5 műve Baktay Ervin fordításában: Az égszínkék ital.; Holdsarló.; A hajnal leánya.; Buborékok az élet tengerén.; Isteni hamvak.; Bp.,1918-1921, Rózsavölgyi és Társa, 180+263+160+263+256 p. Kiadói egészvászon-kötés, és kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.