cca 1400-1500 Adam von Aldersbach (?-1260 k.) "Summula sacramentorum Raymundi de Pennaforte metrificata" című művének egy lapja ("Unum conditum" stb.), papír, a kötési oldala sérült, több kéztől származó lapszéli jegyzetekkel, rajzokkal, 2 p.
1839 Poétai osztályos tanuló kézzel írt versgyűjteménye, benne Vörösmarty, Kazinczy, Bajza, Kisfaludy, Kölcsey és mások verseivel (Szózat, Árpád ébredése, stb.), kopott vászonkötésben
1872 Viola Imre: Szabad királyi Pest város tekintetes közgyűléséhez írt a városi vízvezetéki mű vizsgálatára kőzgyülésileg kiküldött bizottmány jelentése, 29+2 p.
cca 1900 Báró Litphay Frigyes uradalmaival kapcsolatos levelezése, irata, főleg a Lovrini (Erdély) uradalommal kapcsolatos iratok, sok saját kezű levél Lipthay bárótól