1905 Egészség folyóirat. Szerk.: Gerlóczy Zsigmond. XIX. köt. Bp., Franklin, VII+360 p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Dr. Schmidt Béla: A vérbaj. II. rész. Hasznos könyvtár 23. Brassó, 1938, Ágisz, 64 p.+1 kihajtható ábrával. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal, a borító elvált, a borítón szakadásokkal.
Bakony és Balaton-felvidék lepke faunáiról témájú kiadványok, 13 db: Podlussányi Lajos: A Bakonyi Természettudományi Múzeum bagoly lepkéinek (1983)/ araszoló lepkéinek (1984) katalógusa., Podlussányi Lajos-Tóth József: A Bakonyi Természettudományi Múzeum nappali lepkéinek katalógusa (1981)., Lepkék jegyzéke a bakonyi éjszakából. (1985), Ronkay László: A Bakony hegység éjjeli nagylepkéinek jegyzéke. (1980), Szécsényi Lajos: Adatok a Balaton-felvidék nagylepkefaunájához (1981), Csiby Mária-Dr. Tóth Sándor: A Bakony hegység természeti értékei. I. botanikai értékek. A Keszthelyi-hegység nagylepke-faunisztikai alapvetése. ...stb. Különféle kiadásban. Papírkötésben, változó állapotban, egyben sűrűn jegyzetelt lapokkal.
Dr. Karl Russ: A kanári gondozása, tenyésztése és betegségeinek gyógyítása. Bp., 1937, Magyar Könyvkiadó, 64 p. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, kis gyűrődésekkel.
Összehasonlító anatómiai praktikum. I. kötet. Szerk.: Dr. Zboray Géza. Bp.,1989, Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerincén kis sérüléssel.
Jávorka Sándor-Soó Rezső: A magyar növényvilág kézikönyve. I. kötet. Magyarország vadontermő és termesztett növényeinek meghatározója, ökológiai és gazdasági útmutatója. Bp.,1951, Akadémiai Kiadó, XLVI+582 p.+1 t. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Természettudományi lexikon. Az utolsó évtizedek új természettudományi fogalmainak magyarázata. Szerk.: Gombocz Endre. Bp., 1934, Kir. M. Természettudományi Társulat, 795 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, kissé sérült gerinccel.