1927 Schöpflin Aladár (1872-1950) irodalomtörténész, író, műfordító aláírása a Rákosi Jenő jublieumi bizottság nevében, melyben Rákosit méltató cikket kér egy szerkezstőségtől
1927 Lyka Károly: Zichy Mihály. Születésének századik évfordulójára. (Protestáns Szemle. XXXVI. évf. 9. sz. 1927. nov. cikkének levonata. Benne a szerző, Lyka Károly (1869-1965) saját kezű javításaival, valamint 18 soros jegyzetével az utolsó előtti lapon, valamint néhány áthúzott sorral, 552-555 p.
1934 Werner Adolf zirci apát kézzel írt, aláírt levele feltehetőleg Iványi Béla történész-levéltáros részére, amelyben a zirci járásbíróság elnökének szigorló fiát figyelmébe ajánlja, címeres-fejléces levélpapíron
1934 Györffy István néprajzkutató kézzel írt, aláírt részvétnyilvánító levele azonosítatlan címzettnek, "M. kir. Ferenc József Tudományegyetem Általános Növénytani Intézte és Fűvész kertje" fejléces papíron
1938-39 Magyar Adorján (1887-1978) magyar őstörténet kutató levelei Arany Bálinthoz. 8 db, részben rovásírással írt kézírásos levél. Magyar Adorján elmélete szerint a magyarok nem vándoroltak, hanem végig itt voltak a Kárpát-medencében. Arany Bálint (1901-1987) magyar gépészmérnök, FKGP politikus, a németellenes Magyar Közösség tagja, melyben való részvételéért koncepciós perben elitélték a háború után.
cca 1940-1950 Állatok iskolája, kétoldalas amatőr gyerek kifestő, kézi fűzéssel, kézi rajzolással, utólagos színezéssel, festéssel, jelzés nélkül, 16,5x74,5 cm