Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 66

Az Evi-Illés család hagyatékából: újságkivágás, fotók, levelezőlapok, stb., érdekes anyag, egy borítéknyi
12441.

Rufpreis:
8 000 HUF

Barta Lajos (1878-1964) író különféle vegyes levelei  6 db levelek, írószövetségi anyagok
12442.

Rufpreis:
1 000 HUF

Utry Anna (1907-1968) nóta- és operaénekesnő dokumentumai: újságkivágások, meghívók, neki írott levél, stb., füzetformátumú összeállításban, érdekes anyag
12443.

Rufpreis:
8 000 HUF

Jemnitz Sándor (1890-1963) zeneszerző, karmester hagyatékából: levelek, levelezőlapok, stb., egy cipősdoboznyi érdekes, átnézésre érdemes anyag
12444.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Saághy-Ruszek család hagyatékából: bizonyítvány, anyakönyvi kivonat, egyéb iratok, stb., egy zacskónyi érdekes, átnézésre érdemes anyag
12445.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vegyes könyv és papírrégiség tétel, 19 db:   Tevan Andor: Narancsliget az Északi -sarkon. Kner Nyomdaipari Múzeum 17. füzete. Békécsaba-Gyoma, 1989, Kner Nyomda. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Kisfalföldi Könyvesházak. Tanulmányok a Győr-Sopron Megyei Könyvkultúra Történetéből. Győr, 1981, Győr-Sopron Megye Tanácsa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Dr. Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Gróf Klebelsberg Kuno vallás és közoktatási m. kir. miniszter előszavával. Szekszárd, 2004, Babits Kiadó, 301 p. + 2 térkép (kihajtható.) Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. 1929-es kiadás hasonmás kiadása.  Zelk Zoltán: Négy vándor és más mesék. Biczó András. Bp.,1947,Dante. Átkötött félvászon-kötés.  50 kép és 33 felirat a Budapesti Szentföldi Múzeumból. Kiadja: a Szentföldi Biztosi Hivatal. Bp., é.n., Kerbolt Béla-ny., 16 p. Kiadói papírkötés.  1928 Emlékfüzet Krausz Vilmos huszonötéves reáliskolai tanári jubileumára. 1928. ápr. 29. Bp., 1928, Karczag-ny., 1 t.+32 p.+ 1 t. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel.  1908 Emlékfüzet Záhonyi Alajos. Ötvenéves nyomdász-jubileumára. Bp.,1908, Pesti Könyvnyomda Rt., 1 t.+46 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lap javított. Benne a jubileumi emlékes műsorával.  1919 Typographia. 51. évf. 11 sz., 1919. márc. 14., szakadozott, 6 p. Benne Záhonyi Alajosra emlékező cikkel.  1946 A Szabad Föld könyvtára 2 db szám: Hegedüs Géza: Szent István, Dr. Kardos László: Ady Endre.  1950 Könyvnapi könyvjegyzék  + Vegyes térkép tétel, 7 db.
12446.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF