Vladimír Hyhlík: Banská Bystrica. Martin (Túrócszentmárton), 1957, Osveta. Cseh nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt, karcos papír védőborítóban.